РІЧНИЦЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
26 квітня 1986 року, 37 років тому, сталася одна з найбільших в історії людства техногенних катастроф - Чорнобильська. Вибух на четвертому реакторі АЕС став трагедією для усього людства, наслідки якої ми відчуваємо досьогодні. Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря.
Вибух на четвертому енергоблоці стався 26 квітня 1986 року приблизно о 01:23. На цей момент у реакторі було близько 200 т урану. Внаслідок аварії було зруйновано обшивку, через відсутність захисної оболонки у повітря здійнялися 60 т радіоактивних речовин. Відразу після вибуху реактора радіонукліди були викинуті на максимальну висоту – до 10 км.Ще 2 дні керівництво колишнього СРСР інформацію про цей вибух від світу приховувало
Пожежа на енергоблоці тривала 10 днів. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.
Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки не минуло б років, усе одно це слово полум’янітиме вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
Ми мусимо завжди пам’ятати про подвиг пожежників, які у трагічну хвилину стали на захист людей, не думаючи про наслідки для власного життя і здоров’я.
Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин…
|